FTTH z angielskiego Fiber to the Home, czyli podłączenie medium światłowodowego bezpośrednio do mieszkania abonenta. 
Do tej pory dostępne technologie na słubickim rynku usług telekomunikacyjnych to przede wszystkim medium miedziane, które jak wiadomo ma swoje ograniczenia. W przeciwieństwie do medium światłowodowego, którego ograniczeniem jest tylko urządzenie, które abonent posiada w mieszkaniu. Im postęp technologiczny będzie większy, tym szybsze łącza będzie można odbierać w mieszkaniu, a medium transmisji pozostanie takie samo.

 

Jak wygląda instalacja? 

Instalator montuje na Państwa klatce małą puszkę w której znajdują się włókna światłowodowe, od puszki, prowadzi rurka, w której znajduje się światłowód doprowadzony do Państwa mieszkania:

 

Kabel światłowodowy jest bardzo cienki, także prowadzenie jego po mieszkaniu nie powinno być kłopotliwe, może być zamontowany w mikrorurce (średnica ok 0,5cm) lub przyklejony bezpośrednio w rogu sufitu na biały klej montażowy.

Następnie światłowód podłączony jest do puszki w mieszkaniu:

i od puszki także kablem światłowodowym do routera przewodowego lub bezprzewodowego (w zależności od Państwa preferencji):

Do routera podłączamy dekoder telewizji Cyfrowej (opcjonalnie).

UWAGA: Cała instalacją światłowodowa doprowadzona do Państwa budynku jest pasywna, czyli nie potrzebuje prądu, a co za tym idzie nie naraża Państwa spółdzielni lub wspólnoty na koszty i nie występuję ryzyko przepięcia elektrycznego.

 

Instalacja wykonywana jest z należytą starannością, zgodnie z preferencjami abonenta i wskazaną przez niego drogą w mieszkaniu. Prace instalacyjne wykonywane są w godzinach wcześniej ustalonych, poprzedzonych informacją dla pozostałych mieszkańców.

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *